fbpx
YUKARI
Paylaş

Kurutulmuş çiçeklerden nasıl çerçeve yapılır?

Sevdiklerimiz tarafından bizlere armağan edilen güzeller güzeli çiçekleri, uzun süre kalıcı olması için kurutmayı tercih ediyoruz. Ancak kuruttuğumuz çiçekleri nerelerde değerlendireceğimiz konusunda net fikirlere sahip olmayabiliriz. Bugüne kadar biriktirdiğiniz tüm kurutulmuş çiçekleri değerlendirmenin mümkün olup olmadığı, her zaman soru işareti oluşturmuştur. Doğal kurutulmuş çiçeklerinizi değerlendirmeniz ve eviniz için etkileyici aksesuarlar oluşturmanız için sizlerle yeni fikirler paylaşmak istiyoruz. Kurutulmuş çiçek tablosu yaparak ya da biriktirdiğiniz çiçekleri bir çerçevede birleştirerek, özgün dekoratif ürünler elde edebilirsiniz.

Çiçek kurutmak için elbette farklı farklı yöntemler var. Mesela içlerinden hepimizin bildiği kitap arasında kurutma yöntemi biraz da nostaljik bir havaya sahip. Özellikle kitabı açtığimizda içinden yayılan çiçeğin o hoş kokusu insanı etkisi altına alır ve anılarımızı adeta canlı tutar. Tabi bitkilerinizi kendi haline bırakarak da kurutabilirsiniz ancak tam anlamıyla düzgün kuruyabilmesi için mutlaka ters bir şekilde asmanız gerekir aklınızda bulunsun.

Peki kuruttuğumuz çiçekleri nasıl ölümsüzleştireceğiz ? bunun için evdeki imkanlarımız dahilinde var olan bir çerçevemizin içine bitkilerimizi yerleştirebiliriz. Ancak unutmayın ki rengini koruması ve uzun süre dayanıklı olması için hava almaması gerekir. Yoksa bir süre sonra renginde solma kuruma ve dökülme yaşayabilirsiniz.

Biz uyguladığımız özel yöntemlerle bitkilerimizi kurutuyor bir kaç işlemden geçirip hava almayacak şekilde çerçeveliyoruz ve yaşam ortamlarınızı süsleyecek ,doğallığı size taşıyacak ürünler yapıyoruz. İşimizi çok severek yaptığımızı ürünlerimizi görünce siz de anlayacaksınız.

×
Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için
aşağıdaki temsilcilerimizden
birini  tıklayın.
× İletişime Geç